Fikret Bila: Muhalefet, Can Atalay hakkında yeterince ağırlık koymadı

Halk TV yazarı Fikret Bila, TİP milletvekili Can Atalay’ın hâlâ tahliye edilmemesiyle ilgili olarak muhalefeti yeterince ağırlık koymamakla eleştirdi. Bila, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun milletvekili Enis Berberoğlu hapisteyken yaptığı Adalet Yürüyüşü’nü hatırlattı. 

“Atalay hakkında muhalefetin yeterince ağırlık koymadığını” söyleyen Bila, şu ifadeleri kullandı:

Berberoğlu cezaevindeyken CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a gerçekleştirdiği, vatandaşların da kalabalık şekilde yürüyüşe katılarak destekledikleri Adalet Yürüyüşü tarihi geçmiş ve etkili olmuştu. Bu yürüyüşten sonra AYM’nin verdiği kararla Berberoğlu serbest kalmıştı.

Şimdi aynı amaçla TİP lideri Baş ve arkadaşları yürüyorlar. Ancak bu yürüyüş medyada yeteri kadar yer almadığı gibi diğer muhalefet partileri tarafından yeteri kadar desteklenmiyor. Bazı CHP milletvekilleri bu yürüyüşü desteklediklerini açıkladılar. Birlikte fotoğraf verenler de oldu. Ancak bu destek yeterli değil.

Başta CHP Lideri Kılıçdaroğlu olmak üzere diğer muhalefet liderlerinin de daha güçlü destek vermeleri, daha kalabalık milletvekili gruplarının ve vatandaşların da yürüyüşe katılmaları gerekir ki hukuksuzlukların önüne geçilebilsin. Yargının siyasallaşması doğallaşmasın.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir