OpenAI Bizzat Duyurdu: Yeni ChatGPT Görebilecek, Duyabilecek ve Hatta Konuşabilecek!

Ocak 2023 ile beraber 100 milyonu aşkın kullanıcıya ulaşan ünlü yapay zeka aracı ChatGPT, her geçen gün kendini geliştirmeye ve dünya çapında yaygınlaşmaya devam ediyor. Son olarak, OpenAI tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, sevilen sohbet robotu yakın zamanda kazanacağı yeni özellikleri sayesinde görebilecek, dinleyebilecek ve konuşabilecek.

Detaylar ?

Yapay zeka endüstrisinin öne gelen ürünleri arasında yer alan ünlü sohbet robotu ChatGPT hakkında yeni bir gelişme daha yaşandı.

Başarılı yapay zeka aracının geliştiricisi OpenAI, ChatGPT’nin yakında yayınlanacak yeni sürümü ile beraber devrim niteliğindeki bazı özelliklere kavuşacağını duyurdu.

Dev şirket, yenilenen ChatGPT’nin Alexa, Cortana, Google Asistan ve Siri gibi akıllı asistanlardan tanıdığımız sesli sohbet özelliğine sahip olacağını açıkladı.

Sohbet robotu, yeni özelliği ile beraber kullanıcılardan sesli şekilde komutlar alabilecek ve cevaplarını hem yazılı hem de sesli olarak iletebilecek.

Kullanıcılar, ChatGPT’nin konuşmalarını seslendirmek adına daha öncesinde oluşturulan 5 farklı yapay insan sesinden birini tercih edebilecek.

OpenAI bununla beraber, yapay zeka aracının gelecek sürümünde yeni bir görsel analiz teknolojisinin de yer alacağını bildirdi.

ChatGPT, bu yeni teknoloji sayesinde sadece yazılı değil, fotoğraflı komutlar da alabilecek. Sohbet robotu, kullanıcılar tarafından paylaşılan görüntüleri saniyeler içinde analiz edip, uygun yanıtlar verebilecek.

Ünlü yapay zeka aracının konuşabilen, dinleyebilen ve görebilen yeni sürümü, önümüzdeki iki hafta içinde sadece ChatGPT Plus aboneleri için kullanıma açılacak. İlerleyen süreçte tüm ChatGPT üyeleri yapay zeka aracının yeni formunu ücretsiz şekilde deneyimleyebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir