Acun Ilıcalı’nın ‘Kaçak Yayınlar Türk Futbolunu Öldürüyor’ Açıklaması Futbolseverleri Kızdırdı!

Exxen ve TV8’in sahibi Acun Ilıcalı, işleri daha da büyüterek Hull City AFC ve Shelbourne FC takımlarını bünyesine katmıştı. Exxen platformuna sahip olan kullanıcılara maçları da yayınlayan Acun Ilıcalı, kaçak maç yayınlarının Türk futbolunu öldürdüğüyle ilgili bir açıklamada bulundu. Ilıcalı’nın açıklaması futbolseverlerin tepkisini çekti.

Acunmedya grubu altında TV8 ve Exxen platformlarının sahibi Acun Ilıcalı, futbol dünyasına da hızlı bir giriş yaptı.

Hull City AFC ve Shelbourne FC takımlarını da satın alan Acun Ilıcalı, Exxen platformu kullanıcılarına maç yayınları erişimini de sağlıyordu.

Fakat özellikle son dönemlerde futbolseverler arasında oldukça rağbet gören kaçak maç yayınları, Acun Ilıcalı’nın da hedefindeydi.

Acun Ilıcalı, bu konu hakkında bir açıklamada bulundu.

“Kaçak yayın Türk futbolunu öldürülüyor. Anadolu takımları naklen yayın gelirleriyle transfer yapıyor ve naklen yayın gelirleri ciddi düştü. En önemli gelirleri bu. Canlı yayını da korsana kaptırdık. Anadolu takımının kasasına para girmiyor.

Anadolu takımları maalesef şu anda eski ekonomilerinin 5’te 1’ine düştüler. Büyükler %30, %40 kaybetti. Anadolu takımı %90 kaybetti. Türk futbolunda bundan sonra birçok Anadolu takımının belki de kapandığını göreceğiz. Naklen yayın gelirleri buharlaştı.’

Acun Ilıcalı’nın açıklaması, futbolseverlerin tepkisini çekti.

Peki siz bu açıklama hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir